روانشناسی

روانشناسی

این روزها کتابهای روانشناسی زیادی موجود هست اما پیدا کردن کتابی که دقیق و به درستی به سوالات ما پاسخ دهد آسان نیست. در کلاسهای سیوان بدون هیج پیش نیازی، جواب سوالاتتان را بگیرید و با این علم گسترده و نکات کاربردی آن آشنا شوید.

انواع کلاسها:

1- آشنایی با روانشناسی:
فوبیا، روانکاوی، توهم، ناخودآگاه، پارانویید،… این روزها این لغات زیاد به گوشمان می خورد و حتی از آنها استفاده می کنیم. اما دقیقا چه هستند؟ رسانه‌ها هم دايما ما را با اطلاعات روانشناسي بمباران مي‌كنند، بدون اينكه ما بدانيم اخبار آنها تا چه حد قابل اعتماد هستند. در كلاس آشنايي با روانشناسي با مفاهيم اساسي اين علم آشنا مي‌شويد، معني دقيق واژه‌هاي مصطلح در فرهنگ امروزي را ياد مي‌گيريد، و ياد مي‌گيريد چگونه اخبار علمي را از اخبار غيرمعتبر تشخيص بدهيد. پس از گذراندن اين دوره مي‌توانيد با اعتماد به‌نفس بيشتري درباره‌ موضوعات بالا، و بسياري مباحث ديگر، صحبت كنيد. طراحی جلسات بر اساس علاقه شماست.

2- روانشناسی شخصیت:
« فلاني خيلي بي شخصيت است! »، « چه فايده، آدم‌ها را كه نمي‌شود تغيير داد! شخصيت همه قبل از 3 سالگي شكل گرفته!»، « تو كه روانشناسي بلدي، بگو ببينم من چه جور آدمي هستم؟» « چرا انقدر به اين حرف حساس است؟»
حتما شما هم دست‌كم يك بار يكي از اين جمله‌ها را شنيده‌ايد يا به كار برده‌ايد. هيچ كس نمي‌تواند در نگاه اول شخصيت كسي را بشناسد، اما با ياد گرفتن نظريه‌هاي پركاربرد شخصيت، چارچوبي براي شناخت دليل رفتار خود و ديگران خواهيد داشت. پس از آشنايي كلي با اين نظريه‌ها مي‌توانيد روي يكي از آنها كه براي شما جذابتر است متمركز بشويد و با كمك آن رفتار و احساسات خودتان و ديگران را راحت‌تر معني كنيد.

 3- زبان تخصصی روانشناسی:
اين كلاس با توجه به دانش زباني و نيازهاي شما طراحي شده و بنا به نياز به صورت فايل صوتي و يا جزوه در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در پايان هر جلسه يادگيري شما از آن محك زده مي‌شود و تنها پس از رفع اشكال به سراغ مطالب پيچيده‌تر خواهيم رفت. كلاس‌هاي زبان تخصصي براي علاقمندان و دانشجويان اين رشته، و نيز متقاضيان كنكور كارشناسي ارشد وزارت علوم يا وزارت بهداشت برگزار مي‌شود.